UZUN DÖNEM HASTA BAKIM

HİZMETLERİ


 
Yaşlılık sebebiyle ,kronik bir hastalığı bağlı veya ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyan hastalar için bulundukları yerde DRmobil Evde Sağlık&Ambulans Merkezi Sağlık hemşire/bakım personelimiz ile sunduğumuz hizmetimizdir.
Hastalarımızın hastanede veya evde supervisor hemşire tarafından ön tanılaması (değerlendirmesi) yapılarak, bağımlılık düzeyi ölçülür. Değerlendirme sonucuna göre ilgili konuda deneyimli hemşire seçimi yapılarak hizmet süreci başlatılır. Haftada 1 gün evde bakım doktoru tarafından hasta ziyaret edilerek süreç takip edilir. 8 – 12 ve 24 saatlik programlar kapsamında sistemli bir şekilde evde veya hastanede sunulmaktadır.
 
UZUN DÖNEM BAKIM KAPSAMINDA;
• Tıbbi Uygulama: Enjeksiyon, serum uygulama, sıvı tedavisi, lavman uygulama,kataterle beslenme, kan alma,
• Bakım İhtiyacı: Hijyenik bakım, giyinme-soyunma, katater bakımları, yara bakımları, pansuman, yatak hijyeni, tıbbi cihaz bakımları ve eğitimi
• Durum Takibi: Ateş, nabız, ritim,tansiyon, oksijen takibi, solunum, dolaşım, mental durum, kanama takibi, ağrı takibi yapılır.
• İletişim: Sohbet, yardımcı gereçlerle iletişim, işitme ve görme cihazı takibi, psikolojik durum değerlendirme, sosyal aktivite gibi konularda destek hizmeti verilir.

SOSYAL MEDYA'DA

BİZİ TAKİP EDİN!

 

DRmobil ile ilgili en son gelişmeleri ve yenilikleri sürekli takipte kalabilirsiniz.